Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mirka-s 

Na Králický Sněžník (1 423,7 m n. m.; pol.: Śnieżnik Kłodzki) z Mezihoří (Międzygórze) 20. 10. 2012

35 fotek 20.10.2012 - zobrazení 105 komentářů
Protože byl podzim roku 2012 krásný, lákalo nás to často na výlety do přírody. Bylo tomu již pár let, co jsme naposledy šli na Králický Sněžník z polského Międzygórze, takže jsme dostali chuť využít slibovanou hezkou sobotu právě k cestě tam. Horskou obec Międzygórze máme rádi pro její osobitý půvab, který je směsicí zdejší stylové architektury a celkové situovanosti v údolí říčky Wilczka (česky Vlčice) v srdci masívu Králického Sněžníku.
Samozřejmě nás do této obce láká vždy nejvíce zdejší vodopád, výškou i hloubkou rokle pod ním skutečně působivý, alespoň na poměry našich pohraničních hor, kdy jsem měla možnost se podívat před pár lety k podobnému v polské části Krkonoš. Jednalo se o vodopád Kamieńczyka (nejvyšší vodopád Sudet) kousek od Szklarske Poreby. K němu se dokonce sestupuje přímo do rokle pod ním, takže se člověk dostane k vodopádu velice blízko, stačí zaplatit vstupné a vyzvednout si povinnou přilbu.:)
Krásné počasí vylákalo k výletu na Králický Sněžník velké množství lidí, z české i polské strany. Proto mě to ani nelákalo na vrcholku moc fotit a ještě více jsem se těšila do tichých lesů hory Smrekowiec (1 123,4 m n. m.), kde jsme potkali jen dva turisty a jednoho cyklistu.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron